ג'וינט ישראל - מעברים בזקנה 17-05-17 ג'וינט ישראל - מעברים בזקנה 17-05-17 תפריט

 

Robyn I. Stone, Dr.P.H

דר' רובין א' סטון, ידועה כחוקרת בעלת שם בינלאומי בתחום מדיניות בזקנה וסיעוד בנושאים כגון: טיפול משולב, פיתוח כוח אדם בזקנה, דיור ציבורי לזקנים, טיפול משפחתי וגיבוש מדיניות ציבורית להזדקנות האוכלוסייה. ד"ר סטון כיהנה בתפקידים בכירים בתחום המחקר והמדיניות הן בממשל הפדראלי בארה"ב והן במגזר הפרטי.בממשל קלינטון כיהנה כסגנית משנה לשר לענייני מוגבלות, הזדקנות ומדיניות סיעוד. במסגרת תפקידה הובילה מדיניות לאומית בהתאמתם של שירותים לאוכלוסייה המזדקנת. כיום, מלבד עבודתה המחקרית, דר' סטון מכהנת כמנכ"לית וכסגנית נשיאה במכון למחקר יישומי - LeadingAge. בנוסף היא חברה באגודת הגרונטולוגים בארה"ב, באקדמיה הלאומית לביטוח סוציאלי ובאקדמיה הלאומית לרפואה.פעילותה המגוונת משלבת ידע מחקרי ויישומי מהשטח וניסיונה הרב עם רשויות הממשל האמריקאיות הפכו את ד"ר סטון למרצה וליועצת מבוקשת ברחבי העולם.
הרצאתה בכנס בנושא "הזדקנות מוצלחת בקהילה: מעבר בין עולמות הפרקטיקה, המדיניות והמחקר" תעסוק באסטרטגיות מבוססות ראיות שהוכחו כמסייעות להשגת הזדקנות מוצלחת בקהילה, תוך שימוש בדוגמאות והדגשת החשיבות של שימוש בגישה ממוקדת לקוח לעיצוב ותכנון שירותים לזקנים. לסיום, ידונו השלכות של ממצאי המחקר על המדיניות והפרקטיקה לאור חשיבות המחקר המבוסס על ראיות לגישור בין שני העולמות. (ההרצאה באנגלית בתרגום לעברית).

 

פרופ' רפי אלדור

פרופ' רפי אלדור, הוא פרופסור לכלכלה ומומחה לניהול סיכונים בעזרת מכשירים פיננסיים, אופציות וחוזים עתידיים. היה מראשוני חברי הסגל במרכז הבינתחומי בהרצלייה, ראש בית הספר לכלכלה ונחשב מבכירי הכלכלנים בישראל. בלימודיו באוניברסיטת הרווארד זכה להיות תלמידם של מספר חתני פרס נובל וייבא את העקרונות שלמד בחו"ל אל מערכת ההשכלה הגבוהה בארץ.
בגיל 50, פרופ' אלדור שם לב כי הוא הולך באיטיות וגופו נוטה לצד אחד. הוא פנה לרופאים ועבר בדיקות שונות עד שכעבור מספר שנים, בישרו לו רופאיו את הבשורה הקשה כי הוא חולה בפרקינסון ומצבו ילך וידרדר במהירות ואף ניבו כי עד שנת 2014 יהיה במצב סיעודי.
פרופ' אלדור ניסה למצוא שיטות שיעכבו את התקדמות המחלה וחיפש את הפעילות הגופנית הטובה ביותר עבורו: טאי צ'י, צי'קונג, מדיטציה, שחיה וריקוד - ככל שתופעות המחלה הלכו והחריפו, כך הלך והשקיע שעות רבות יותר בפעילויות אלו ובעיקר בריקוד.
הנבואה התנפצה אל מול המציאות: פרופ' אלדור עדיין מרצה, עובד, הולך, מתנהל עצמאית לגמרי ובעיקר רוקד.
פרופ' רפי אלדור יופיע בכנס יחד עם הרקדנית ריטה אלימלך-בינדר- לצפיה

 

פרופ' עמי רוקח

פרופ' עמי רוקח, פסיכולוג העוסק בסוגיית הבדידות, מעורב בחקר חוויית הבדידות, הגורמים לתופעה וההתמודדות עמה ומשמש כעורך הראשי של כתב העת: Journal of Psychology: Interdisciplinary and Applied. משמש כפרופסור חבר ומרצה לפסיכולוגיה במרכז ללימודים אקדמאיים בישראל, חבר במחלקות לפסיכולוגיה באוניברסיטת יורקש בקנדה ובאוניברסיטת וולדן שבארה"ב.
תחומי העניין הטיפוליים והמחקריים שלו מתמקדים בבדידות, טיפול זוגי ומיני, טיפול בחרדות, פוביות וחוויות טראומטיות ועידוד צמיחה אישית ומקצועית.
גם אחרי 35 שנים כפסיכולוג, הוא עדיין סקרן ומאותגר לגבי הטבע האנושי, הסבל האנושי והאפשרויות שיש לכולנו לצמוח ולהמציא את עצמנו מחדש על אף המכשולים והניסיונות הכואבים שאנחנו חווים.

 

דר' מדלן האקני

ד"ר מדלן האקני הינה בעלת תואר הראשון במחול מבית הספר לאמנויות של טיש בניו יורק ולה קריירה בינלאומית עשירה כרקדנית מקצועית.
את הדוקטורט במדעי התנועה ד"ר האקני עשתה באוניברסיטת וושינגטון באטלנטה בסיינט לואיס וכיום היא משמשת כחוקרת במרכז הVA -  לשיקום ומרצה במחלקה לרפואה כללית (CVNR) ויזואלי ושיקום נוירו-קוגניטיבי וגריאטריה באוניברסיטת אמורי.
מחקריה של ד"ר האקני נועדו לעצב התערבויות פיזיות שיקומיות אופטימאליות עבור אנשים זקנים בכלל ואנשים עם מחלת פרקינסון בפרט, לזהות מנגנונים ביסוד פתולוגיות התנועה על ידי אפיון דפוסים מוטוריים בתנאים מאתגרים וכן לעצב ולהעריך תוכניות חינוכיות התורמות לבריאות וללמידה לאורך מחזור החיים. (ההרצאה באנגלית בתרגום לעברית).

 

גב' נירית כהן

נירית כהן, כיהנה במשך כעשור כסמנכ”ל משאבי אנוש של חברת אינטל ישראל וכיום משמשת דירקטורית באינטל העולמית. לנירית מעל עשרים שנות קריירה במגוון תפקידי כספים, משאבי אנוש, מיזוגים ורכישות בארץ, באירופה, בארצות הברית ובאחריות גלובאלית.
בעשור האחרון נירית חוקרת את עולם העבודה העתידי, את המגמות בתחום ואת ההשלכות שלהן על הארגון ועבודה מצד אחד ועל העובדים וקריירות מהצד האחר, עשייה שהובילה לכתיבת בלוג מוצלח על עבודה וקריירה באמצע החיים  
www.niritcohen.com
.
נירית יזמה והובילה מספר כנסים בינלאומיים ומקומיים בנושא עולם העבודה העתידי וכתבה בנושא זה מאמר עם פרופ’ דוד פסיג על שימוש בשיח המונים ככלי בארגון (יפורסם בקרוב) וכן נייר עמדה רשמי של אינטל על עתיד עולם עבודת הידע.

 

מר חורחה גורביץ'

חורחה גורביץ' נולד וגדל בארגנטינה ועלה לישראל בשנת 1987. הוא למד בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. בשנה השנייה ללימודיו התחיל לצלם סרטי סטודנטים בהתנדבות. על הסרטים הרבים שצילם, זכה בעשרות פרסים.
בשנת 1991 ביים גורביץ' את סרטו הראשון "נפרדנו כך". סרטו השני, עטור הפרסים "המקלחת" ( 1987 ) מספר על בן שסועד את אביו הזקן. מאז ביים גורביץ' למעלה מעשרה סרטים קצרים, עלילתיים ותיעודיים, וכן דרמות לטלוויזיה. רבים מסרטיו עוסקים בסוגיות מרכזיות בתחום הזקנה. ב-2011 יצא לבתי הקולנוע, סרטו הראשון באורך מלא "בדרך אל החתולים" המבוסס על ספרו של יהושוע קנז.
גורביץ' לימד בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, בבית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה, בקמרה אובסקורה, בבית ספר מעלה, בבית הספר לקולנוע שבמדרשה לאומנות בבית ברל, במכללת ספיר, במכללה למנהל, בסמינר הקיבוצים ובמכללת תל חי.
בשנת 1998 זכה בפרס שר החינוך והתרבות לבמאים ולתסריטאים.